Hırsız Alarm Sistemi Nelerden Oluşur ?

Alarm Paneli

Sistemdeki tüm ürünlerin bağlandığı, verilerin toplandığı, komutların verildiği başlıca üründür. Alarm Paneli sisteme takılan tüm bileşenlerden aldığı sinyalleri ve sistemde meydana gelen arızaları (akü azalması, elektrik kesilmesi, telefon hattı problemi vb.) alarm izleme merkezine aktarır.

GPRS Network Modülü

Telefon hattınızın kesilmesi durumunda alarm bilgileri GSM ve GPRS üzerinden alarm izleme merkezine ulaşacaktır. Böylece sistem hiç kesintiye uğramadan bilgi gönderebilecektir.

Manyetik Kontak

Kapı, sürgülü kapı, pencere gibi hareketli yerlere takılan bir üründür.
Takılan yerin izinsiz açılması durumunda alarm sistemini harekete geçirir.

Lazer Bariyer

Korunacak alanda kızılötesi ışınlarla güvenlik sağlar. Görünmez kızılötesi ışınların kesilmesiyle alarm devreye girer.

Duman Dedektörü

24 saat aktif çalışan duman dedektörü dumanı anında algılar ve sistemi harekete geçirir.

Gaz Dedektörü

24 saat aktif çalışan gaz dedektörü gaz kaçaklarını anında algılar ve sistemi harekete geçirir.

Harici Siren

Mekanın dışına, görülebilecek bir yere yerleştirilir, üzerinde bulunan LED sayesinde caydırıcılığı artar. Alarm durumunda yüksek bir ses çıkartarak çevreyi uyarır. Kablosunun kesilmesi, kapağının sökülmesi durumlarında bunu sabotaj olarak algılar ve içerisinde bulunan muhafazalı akü devreye girerek sirenin çalmasına neden olur.

Şifre Paneli

Alarm sistemi ile ilgili tüm işlemlerin yapılabileceği bir üründür. (Alarmın devreye alınması, devre dışı bırakılması, programlama, şifreleme vb.) LCD ve LED’li modelleri mevcuttur.

Hareket Dedektörü

Dedektörler korunan mekanda herhangi bir hareket olduğu zaman algılama yaparak alarm bilgisini panele aktarır. Günümüzde hayvan algılamayan, mikrodalga, dual vb. dedektörler kullanılmaktadır.
Yanlış alarm riskini ortadan kaldıran dual dedektörler (Infrared+mikrodalga) kullanıcılar tarafından tercih edilmeye başlanmıştır.

Akustik Cam Kırılma Dedektörü

Cam Kırılma Sesinin özel frekansına göre çalışan bir dedektör tipidir. Cam kırılması halinde, alarm sistemini aktive eder.

Panik Butonu

Acil durumlarda “elle basılarak” alarm verilir. Panik alarmı sirenleri çaldırmaz, ancak haber alma merkezine sinyal gider.

Uzaktan Kumanda

Alarm Sisteminin devreye alınması veya devreden çıkarılması, panik alarmı, evde ya da dışarıda kurma işlemlerini yapabileceğiniz kablosuz sistemlerde kullanılabilecek bir üründür.

Su Baskını Dedektörü

24 saat aktif çalışan su baskını dedektörü su sızıntılarını anında algılar ve sistemi harekete geçirir.

Dahili Siren

Mekanın içerisine harici sireni desteklemek amacıyla kullanılır. Hırsızlık girişiminde hem harici hem de dahili siren uyarısı hırsızın rahat davranmasının önüne geçer.

Daha detaylı bilgi için bize ulaşın 444 89 85