Zaten Alarm Sistemim var, Alarm Haber Alma Merkezi(AHM) Hizmeti ayrıca ne sağlayabilir?

Alarm Haberalma Merkezi’ne bağlı olmayan bir alarm sistemi,yeterli koruma sağlayan bir sistem değildir. Alarm Sisteminiz, Alarm Haberalma Merkezi’ne sinyal gönderdiği zaman, daha önce sizlerin belirlemiş olduğu telefon numaraları aranır. Gelen alarmın durumuna göre Emniyet-Jandarma, İtfaiye ve Ambulansa haber verilir. Oysa merkez bağlantısı olmayan bir sistem sadece lokal olarak uyarı verir. Alarm merkezinin diğer faydaları, raporlama, 24 saat teknik destek, sistem durum uyarıları olarak sayılabilir.

Hizmet Paketi neleri kapsar?

Sistemin Alarm durumu takipleri, açılış-kapanış durum takibi, sistem arıza-hata takibi, 7/24 operatör desteğini kapsar.

Elektrik kesilirse ne olur?

Elektrik kesilirse panel içindeki akü devreye girer. Panele bağlı uç birim sayısına göre değişen sürede, sistem minimum 8 saat kesintisiz çalışır. Alarm Haber Alma Merkezine bağlı bir sistem akü zayıfladığında, sinyali bilgi olarak gönderir ve güvenlik açığı oluşmasını engeller.

Siren sabote edilir ve kablo bağlantısı kesilirse ne olur?

Sirenin içerisinde sistemin panel aküsü dışında bir akü daha vardır ve bu devreye girer.Alarm Haberalma Merkezi’ne sabotaj olarak sinyal gider.

Taşınırsam sistemimi taşıyabilir miyim?

Evet. Taşındığınız yere sistem yeniden monte edilebilir. Ancak yeni mekanınıza uygun olması için sistemde ilaveler ya da değişiklikler yapmak gerekebilir.

Sistemler sadece kablolu ve iç sistem olarak mı kurulabilir?

Hayır. Sistemlerin kurgulanacağı yerlerin fiziki koşulları göz önünde tutularak kablolu, kısmi kablosuz ve tam kablosuz iç sistem ve dış sistem olarak kurulabilir.

Evde evcil bir hayvanım var yinede alarm sistemi bağlanabilir mi?

Evet. Sistemlerin Pet özelliği bulunan modelleri de mevcuttur. Sistemlerin doğru çalışabilmesi için bazı teknik şartlar gerekmektedir.

Sistemimi ben evdeyken de kurabilir miyim? Yaşantımı çok fazla kısıtlamadan tam güvenlik sağlamam mümkün olur mu?

Evet. Sistemleri hayatınızı çok fazla kısıtlamadan kurgularken güvenlikten de ödün vermemiş olursunuz, Detaylar için lütfen bizimle iletişim kurun.

Ailemin ve evimdeki/işyerimdeki çalışanların evime/işyerime rahatça girebilmesini istiyorum. Onlara da şifre verebilir miyim?

Evet. Alarm sistemini çalıştırabilmek ve kapatabilmek için size verilen ana kullanıcı şifresi ve parolası dışında 31 ayrı kişiye daha şifre ve parola verilebilir. Bütün kullanıcıların şifre ve parolası farklıdır.

Şifre verdiğim çalışanlarımın ne zaman giriş yaptıklarını öğrenebilir miyim?

Evet. Giriş çıkışları ve sistem durumlarını öğrenebilirsiniz.

Çalışanlarıma verdiğim şifreleri geçici olarak ya da tamamen devre dışı bırakabilir miyim?

Geçici ya da kalıcı olarak çalışanlarınızın şifrelerini devre dışı bırakabilirsiniz. İşten çıkarma durumlarında ana kullanıcı istediği kişilerin şifre ve parolasını iptal ettirebilir. Çalışanlarınızın siz yokken işyerinize/evinize girmesini istemiyorsanız ana kullanıcı olarak onların şifrelerini iptal ettirebilirsiniz ve daha sonra onlara yeni şifre ve parolalar verebilirsiniz. İşyerinize siz yokken hangi çalışanın girdiğini bilmek istiyorsanız ise Alarm İzleme Merkezimiz size haber verecektir.

Çelik kapı ve demir parmaklık mı taktırmalıyım yoksa alarm sistemi mi bağlatmalıyım? Hangisi daha güvenlidir?

Demir parmaklıklar ilk bakışta güvenli gibi gözükse de aslında yangın ve deprem gibi durumlarda can güvenliği tehdidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çelik kapılar ve demir parmaklıklar sistem maliyetleriyle aynı rakamlara gelmelerine rağmen hırsızlar için aşılması hiç de zor önlemler değillerdir. Ve sistemlerin yapabildiği gaz kaçağı, yangın ve sağlık çözümlerinde de tamamen konu dışı kalmaktadırlar.

Zaten bir Alarm sistemim var, Securityline Alarm Haberalma Merkezi’nden hizmet alabilir miyim?

Evet.Birçok alarm sistemi aynı iletişim protokollerini kullanırlar eğer sisteminiz uyumlu ise alarm haberalma merkezine bağlanabilirsiniz.

Evime/işyerime geldiğim zaman şifremi unutursam veya şifre paneline şifremi girmekte gecikirsem evime/işyerime direkt olarak polis mi gönderilir?

Böyle bir durumda öncelikle olayın bir yanlışlık mı yoksa gasp mı olduğunu öğrenmek üzere abone aranır ve parolası istenir. Abone doğru parolayı verdiği zaman sorun çözümlenir.

Evime/işyerime girdiğim sırada gelişen gasp/soygun durumlarında hırsız zorla benden alarm sistemimi kapatmamı isterse ne yapabilirim?

Gasp ve soygun durumlarında abone şifresini girmekte geciktiği için kendisini arayan Alarm İzleme Merkezine bilinçli olarak yanlış parola verdiğinde veya şifre paneline her zamanki şifresini değil acil durum şifresini girdiğinde mekâna hemen polis gönderilerek olaya müdahale edilir.

Evdeyken de alarm sistemini kurabilir miyim?

Alarm sistemleri birkaç şekilde aktif hale getirilebilir. Bu yollardan bir tanesi de ev içindeyken kurulumdur. Ev içinde rahat hareket edebilmeniz adına pencere ve kapılardaki algılayıcılar aktif iken hareket algılayan ürünler devre dışı bırakılır.

Panik butonu nedir ?

Panik butonu kullanıcısının herhangi bir tehdit, soygun, hırsızlık ve sağlık vb. durumlarda aktive ettiği ve alarm izleme merkezi ya da yakınlarına haber verdiği bir güvenlik önlemidir. Panik butonu güvenlik şirketlerinin sunduğu alarm sistemi çözümlerinde şifre ya da kontrol paneli üzerinde yer alabilir veya her zaman yanınızda taşıyacağınız küçük bir buton şeklinde olabilir. Bahsedilen panik anında kullanıcı bu butona basarak alarm izleme merkezlerindeki görevlilere sinyal gönderir. Bulunduğu koordinat ve adres belirlenerek ilgili birimin yönlendirilmesi sağlanır. Böylelikle herhangi bir acil durumda, hatırlayamayacağınız tüm numaralara tek bir butonla erişebilir ve kendinizi güvene alabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için bize ulaşın 444 89 85